Veltlínské zelené, VOC, 2014, Vinice Hnanice, 0.75 l

Veltlínské zelené, VOC, 2014, Vinice Hnanice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9948
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Kategorie VOC
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže 6/14
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinice Hnanice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Ve vůni tohoto vína se snoubí tóny medu, rozkvetlých lučních květin s kořenitostí, jež přechází i do chuti, kde jsou doplněny mandlovými tóny a jsou zakončeny příjemnou kyselinkou.

Doporučujeme podávat k holoubátkům s nádivkou, případně k nezrajícím sýrům.

Ocenění:

  • IWC San Francisco 2015 - stříbrná medaile

Obec: Vrbovec
Trať: Šac

Alkohol: 11,5 % obj.
Zbytkový cukr: 2,1 g/l
Kyseliny: 6,6 g/l
Bezcukernatý extrakt: 19,8 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Tohoto vína bylo vyrobeno 6 610 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Šác
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr2,1 g/l
Bezcukernatý extrakt19,8 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.