Veltlínské zelené, Terroir, VOC, 2014, Vinařství Waldberg, 0.75 l

Náš tip
Veltlínské zelené, Terroir, VOC, 2014, Vinařství Waldberg, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10022
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie VOC
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
CNM 19,8
Šarže 14/10
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Waldberg. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno zelenkavě zlatavé barvy, vůně intenzivní, typicky kořenitá s květinovým nádechem. V chuti nacházíme jemnou ovocnost s pepřnatě-mandlovými tóny, harmonicky vyvážené.

Ocenění:

  • Salon vín 2016 (200 nejlepších vín ČR) - stříbrná medaile
  • Wine & Degustation 2015 - stříbrná medaile
  • Národní soutěž vín (Znojemská podoblast) - šampion

Obec: Vrbovec
Trať: Slunný vrch

Alkohol: 11,5 % obj.
Zbytkový cukr: 4,4 g/l
Kyseliny: 5,7 g/l

Bezcukernatý extrakt: 20,1 g/l
Cukernatost hroznů při sběru: 19,8 °NM

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Slunný vrch
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny5,7 g/l
Zbytkový cukr4,4 g/l
Bezcukernatý extrakt20,1 g/l
Vinařství Waldberg

Vinařství Waldberg Vrbovec je vinařská společnost, která spojuje tradiční vinařské hodnoty a zkušenosti s moderními technologiemi. V kombinaci s vlastními vinicemi vznikají vína s výrazným odrůdovým charakterem. Motto vinařství "Víno s tváří" vyjadřuje kvalitu viničních tratí, snahu zhodnotit úrodnost půd na kterých se nachází vinice vinařství Waldberg, včetně práce vinohradníků a vinařů ve sklepě. Vinařství navázalo na základy, které položilo Agrodružstvo Vrbovec, které je vlastníkem vinařství a stále dodává hrozny pro výrobu vín. Sklep vinařství se nachází v malebné sklepní uličce mezi obcemi Chvalovice a Šatov. Sklep je jeden z nejrozlehlejších ve znojemském regionu a je vyhlouben do pískovcového podloží s historickým vstupním portálem. Sklep byl vybudován v roce 1770 premonstrátským opatem Louckého kláštera ve Znojmě. Vinařství vlastní 130 hektarů vlastních vinic na kterých se nachází 18 odrůd révy vinné. Půdní složení je hlinito-písčité na sprašovém podloží, nacházející se v mírných jižních svazích. Od roku 2008 nabízí vinařství i Vína originální certifikace VOC Znojmo. Celá řada vín z vinařství Waldberg získala řadu ocenění na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Na národní soutěži vín získalo vinařství ocenění za nejvíce ucelenou kolekci vín.