Veltlínské zelené, Terroir Club, Výběr z hroznů, Panenské 2019, Znovín Znojmo, 0.75 l

Veltlínské zelené, Terroir Club, Výběr z hroznů, Panenské 2019, Znovín Znojmo, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16540
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Znovín Znojmo
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir Club
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Šarže 9318
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Znovín Znojmo. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Ochutnejte výjimečnou šarži Veltlínského zeleného, jedná se totiž o panenské víno a zároveň první veltlín z viniční trati U tří dubů vůbec. Ve vůni je ušlechtilý, jemný, krásně ovocný, s tóny po broskvích a tropickém ovoci. V ústech je nádherně svěží, čistý a bohatý. Oceníte příchuť po zeleném banánu, rynglích a angreštu. Vzletná kyselina je optimálně zakulacena pocitem ušlechtilé nasládlosti, která přechází i do velmi dlouhé dochuti.

Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám.

Ocenění:

  • Národní soutěž vín 2021 - zlatá medaile
  • Národní soutěž vín 2020 - zlatá medaile
  • Valtické vinné trhy 2020 - zlatá medaile
  • Valtické vinné trhy 2021 - zlatá medaile
  • Oenoforum 2020 - zlatá medaile
  • Oenoforum 2021 - zlatá medaile
  • Grand Prix Vinex 2020 - stříbrná medaile
  • Salon vín ČR 2022 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4-6 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Stošíkovice na Louce
Trať: U Tří dubů
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny7 g/l
Zbytkový cukr7,6 g/l
Bezcukernatý extrakt21,1 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.