Veltlínské zelené, Seneca, Pozdní sběr, 2011, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

Veltlínské zelené, Seneca, Pozdní sběr, 2011, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 5211
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Seneca
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 1165
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Zámecké vinařství Bzenec. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno má zlatavou barvu, jemně kořeněnou chuť s dokonalou harmonií kyselin a tónů zeleného pepře.

Doporučujeme podávat k jemným úpravám drůbeže, ryb a vepřového masa.

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 1,5 g/l
Kyseliny: 5,5 g/l
Bezcukernatý extrakt: 19,8 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Kolekce Seneca

Limitovaná série vysoce kvalitních vín v originálním dárkovém balení. Vína jsou převážně s přívlastkem kabinet a pozdní sběr a byla vyrobena z vybraných hroznů vinařských obcí jižní Moravy.

Zobrazit méněZobrazit více
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.