Veltlínské zelené, Seneca, Pozdní sběr, 2011, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

-29 %
Akce
Veltlínské zelené, Seneca, Pozdní sběr, 2011, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 5211
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Seneca
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 1165
219 Kč
155 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno má zlatavou barvu, jemně kořeněnou chuť s dokonalou harmonií kyselin a tónů zeleného pepře.

Doporučujeme podávat k jemným úpravám drůbeže, ryb a vepřového masa.

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 1,5 g/l
Kyseliny: 5,5 g/l
Bezcukernatý extrakt: 19,8 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Kolekce Seneca

Limitovaná série vysoce kvalitních vín v originálním dárkovém balení. Vína jsou převážně s přívlastkem kabinet a pozdní sběr a byla vyrobena z vybraných hroznů vinařských obcí jižní Moravy.

Zobrazit méněZobrazit více
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.