Veltlínské zelené, Pozdní sběr, 2017, Vinařství Vinopa, 0.75 l

Veltlínské zelené, Pozdní sběr, 2017, Vinařství Vinopa, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14497
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 09/17
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Vinopa. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Zlatavě zelenkavá barva, vůně po lipovém květu s nádechem vanilky. V chuti ovocnost připomínající letní jablka. Zaznamenáte i typickou pepřovost v dochuti.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Rakvice
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny5,5 g/l
Zbytkový cukr4,7 g/l
Vinařství Vinopa

Vinařství Rodiny Veselých Vinopa je rodinné vinařství. Nachází se v obci Rakvice, která se rozprostírá v srdci naší největší vinařské Velkopavlovické podoblasti. Viniční tratě mají jihozápadní a jižní polohy, které jsou omílané teplými větry, které urychlují zrání hroznů. Vhodné klimatické podmínky, dobře živené hlinité půdy umožňují docílit velmi dobré cukernatosti a aroma hroznů. Vinařství bylo založeno v roce 1992 a v současné době obhospodařují 25 hektarů vinic. Nejvíce jsou vinice osázeny odrůdami: Chardonnay, Sauvignon, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Muškát moravský, Tramín kořenný, Zweigeltrebe. Ve vinařství je kladen důraz na vysokou kvalitu. Bílá vína vyrábí moderní metodou řízeného kvašení. Vína z tohoto vinařství jsou typická svým vyváženým poměrem mezi kyselinami a zbytkovým cukrem.