Veltlínské zelené, Pozdní sběr, 2014, Vinice Hnanice, 0.75 l

Veltlínské zelené, Pozdní sběr, 2014, Vinice Hnanice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9695
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže 3/14
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinice Hnanice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno zaujme zlatožlutou barvou. Ve vůni se prolínají tóny tropického ovoce společně s tóny koření, které se opakují i v chuti a jsou doplněny pikantní kyselinkou v závěru.

Doporučujeme podávat ke špenátovému salátu s marinovanou červenou paprikou v letitém balsamicu.

Obec: Vrbovec
Trať: Šác

Alkohol: 12,5 % obj.
Zbytkový cukr: 0,3 g/l
Kyseliny: 6,2 g/l
Bezcukernatý extrakt: 20,8 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Šác
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,2 g/l
Zbytkový cukr0,3 g/l
Bezcukernatý extrakt20,8 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.