Veltlínské zelené, Ledové víno, 2011, Château Valtice, 0.2 l

Náš tip
Veltlínské zelené, Ledové víno, 2011, Château Valtice, 0.2 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9360
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Valtice
Kategorie Ledové víno
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 144/11
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Valtice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno s nádhernou zlatou barvou. Vůně připomíná medovou plástev s jemnými tóny datlí a fíků. Chuť je plná, bohatá s medovou dochutí.

Ocenění:

  • Salon vín 2016 (100 nejlepších vín ČR) - zlatá medaile
  • Muvina Prešov 2015 - velká zlatá medaile - šampion
  • Valtické vinné trhy 2015 - bronzová medaile
  • Finger Lakes USA 2015 - zlatá medaile

Obec: Brod na Dyjí
Trať: Dunajovický kopec

Alkohol: 8,5 % obj.
Zbytkový cukr: 239,7 g/l
Kyseliny: 9,0 g/l
Bezcukernatý extrakt: 20,8 g/l

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 15 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Brod nad Dyjí
Trať: Dunajovický kopec
Alkohol8,5 % obj
Kyseliny9 g/l
Zbytkový cukr239,7 g/l
Bezcukernatý extrakt20,8 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.

Zákazníci k tomuto zboží kupují
winesave® PRO + zátka
Náš tip
929 Kč
Skladem > 6 ks