Veltlínské zelené, Latitude 49, Kabinet, 2017, Vinselekt Michlovský, 0.75 l

Veltlínské zelené, Latitude 49, Kabinet, 2017, Vinselekt Michlovský, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14678
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Kabinet
Kolekce Latitude 49
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 3223
Uzávěr Korkový uzávěr
139 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Hrozny pochází z regulované sklizně a jsou zpracovány technologií kontrolované fermentace. Svěžest lučních květin a jemnost mléčné zralosti lískových oříšků doplňují líbivé kyseliny a originální odrůdová kořenitost moravských veltlínů.

Doporučujeme podávat k těstovinovým salátům, krůtím steakům, pečeným rybám a sýrům typu Ementál.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

LATITUDE 49

Území podél 49. rovnoběžky je produkčně nejseverněji položenou vinařskou lokalitou střední Evropy. Hrozny zde dozrávají střídavě pod vlivy atlantického i vnitrozemského klimatu. Vlhčí a svěží vzduch proudící od Atlantického oceánu zpomaluje sice zrání hroznů, přispívá však zároveň k lepší tvorbě něžných aromatických a jemných kořenitých látek. Rovněž i půdní faktory jsou velice pestré a různorodé. Převládají převážně půdy sprašové, běžně jsou ale i kamenité, hlinitopísčité.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Perná
Trať: Trkmansko
Alkohol12,5 % obj
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.