Veltlínské zelené, Ego No. 72, Výběr z hroznů, 2015, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l + krabička

Náš tip
Veltlínské zelené, Ego No. 72, Výběr z hroznů, 2015, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l + krabička
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12960
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Ego Vin
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 5399
Uzávěr Korkový uzávěr
245 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 31.3
Podrobnosti

Víno citronové barvy. Ve vůni ucítíte žluté ovoce, drcený pepř a tóny lučního medu. V široké chuti s pevnou kyselinou můžete ucítit zelenou hrušku. Dochuť je dlouhá s minerální texturou.

Doporučujeme podávat k vařenému hovězímu, drůbežímu ši smažené rybě.

 

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2017 - Prague Gold

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 2 - 3 let od lahvování.

 

Ego

Vlajková loď společnosti. Špičková vína, která v sobě ztělesňují dokonalý výběr těch nejlepších poloh a hroznů. Pravidelně také sbírají ocenění na mezinárodních soutěžích, k tomu získala vína z řady Ego již dvakrát titul Šampion Salonu vín Národní soutěže vín.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní Dunajovice
Trať: Pod Slunným Vrchem
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr2,9 g/l
Bezcukernatý extrakt21,1 g/l
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.