Tramín červený, Výběr z hroznů, 2019, Vinařství Lahofer, 0.75 l

-16 %
Tramín červený, Výběr z hroznů, 2019, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15637
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2019
CNM 24,4
Šarže 16119
Uzávěr Šroubový uzávěr
209 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Výrazná zlatavá barva zapadajícího slunce evokující až lehounce narůžovělý klaret je okouzlujícím příslibem před prvním douškem. Šťavnatá kyselinka, vyšší zbytkový cukr a mimořádný extrakt dávají tomuto vínu komplexnost doplněnou výraznými tóny po skořici, liči a zázvoru.

Doporučujeme podávat s pikantní paštikou, husími nebo kachními játry, thajskou kuchyní či sýry s modrou plísní.

Ocenění:

  • Národní soutěž vín 2020 - zlatá medaile
  • AWC Vienna 2020 - stříbrná medaile

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 2 - 4 let. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 4. 10. 2019

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dobšice
Trať: U Hájku
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny7,2 g/l
Zbytkový cukr39,8 g/l
Bezcukernatý extrakt33 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.