Tramín červený, Výběr z hroznů, 2018, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

Nové
Tramín červený, Výběr z hroznů, 2018, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15234
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 62/2018
CNM 27,4
Uzávěr Korkový uzávěr
255 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 9 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 2.3
Podrobnosti

Tento Tramín červený vyniká především svou elegantní jemností a lehkostí, která je ovšem velmi rafinovaná a skrývá se v ní až neuvěřitelná pestrost lahodných vůní a chutí, které neustále pobízejí k dalšímu ochutnávání a objevování tohoto vzácného vína.

Doporučujeme podávat k paštikám z husích jater, aromatičtějším kozím sýrům, k pokrmům asijské kuchyně a z kuřecího masa.

Ocenění:

  • AWC Vienna 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány 5. 10. 2018. Z této šarže vína bylo vyrobeno 3 600 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Znojmo
Trať: Kraví hora
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny7,4 g/l
Zbytkový cukr15,5 g/l
Bezcukernatý extrakt27,4 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.