Tramín Červený, Výběr z bobulí, 2018, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Náš tip
Tramín Červený, Výběr z bobulí, 2018, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14952
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Výběr z bobulí
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 6018
CNM 27,2
Uzávěr Šroubový uzávěr
215 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 13 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Zlato-zelenkavá barva tohoto vína předznamenává jeho vůni. V ní najdete aroma medových pláství a koriandru, které se v chuti mění na sušené rozinky a lesní med s výraznými kořenitými tóny, především po tymiánu. Hebký, srovnaný cukr doprovází příjemná osvěžující kyselinka a dlouhotrvající perzistence.

Doporučujeme podávat s pikantní paštikou, husími nebo kachními játry, thajskou kuchyní či sýry s modrou plísní.

Ocenění:

  • Great American IWC 2019 - zlatá medaile
  • Asia Wine Trophy Daejeon 2019 - stříbrná medaile
  • Finger Lakes USA 2019 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4 - 6 let. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 1. 10. 2018

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Šác
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny6,9 g/l
Zbytkový cukr57,6 g/l
Bezcukernatý extrakt28 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.