Tramín červený, Terroir Club, Pozdní sběr, 2020, Znovín Znojmo, 0.75 l

Tramín červený, Terroir Club, Pozdní sběr, 2020, Znovín Znojmo, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17080
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Znovín Znojmo
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir Club
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Šarže 0371
Uzávěr Korkový uzávěr
220 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 24 ks
Osobně v Modleticích:
úterý 4.10
Osobně v Praze:
úterý 4.10 po 17:30
Přepravní společností:
středa 5.10
Podrobnosti

Poznejte a zaznamenejte si k šatovské viniční trati Peklo novou odrůdu a to Tramín červený. Z panenské sklizně vzešlo nádherné víno s bohatou vůní po vyzrálých broskvích, čerstvém ananasu a opojné lilii. V ústech ohromí komplexností, pestrostí a svěžestí chuťového projevu. Pohladí nasládlostí zbytkového cukru a atraktivní příchutí po nektarinkách, granátovém jablku a liči. Víno má velmi dobré předpoklady k archivaci.

Doporučujeme podávat například ke kuřecímu masu, ovocným dezertům i kvalitním sýrům.

Ocenění:

  • Salon vín 2022 - zlatá medaile (100 nejlepších vín v ČR)
  • Michelangelo International wine and spirites Awards 2021 - velká zlatá medaile
  • Grand Prix Vinex 2021 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 7 let od lahvování.

 

LACERTA VIRIDIS

Vína označená nálepkou „ZELENÁ JEŠTĚRKA“  jsou vyráběna z hroznů z viničních tratí, které jsou současně i teritoriem vzácné a velmi krásné ještěrky zelené. Ještěrka zelená se v České republice vyskytuje pouze v ekologicky čisté krajině.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Šatov
Trať: Peklo
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny6,9 g/l
Zbytkový cukr23,7 g/l
Bezcukernatý extrakt20,4 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.