Tramín červený, Oranžové, Pozdní sběr, 2016, Château Lednice (Annovino), 0.75 l

Náš tip
Tramín červený, Oranžové, Pozdní sběr, 2016, Château Lednice (Annovino), 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13022
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Lednice
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Oranžové
Barva Oranžové
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže L1619/4
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Lednice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Vyšší růžová barva až s pomerančovými odlesky je výsledkem delší macerace moštu na slupkách. Víno má typickou vůni čajové růže a jemnou kořenitost. Chuť je velice plná, dlouhá a sladěná. Oranžové víno vzniklo ležením na slupkách, kdy se vylohouvalo ze slupek barvivo a další chuťové a vonné látky. Poté následovala 30 dnů dlouhá macerace.

Doporučujeme podávat ke kuřecímu masu, zeleninovým přílohám sýrům či pikantnímu kari. Vezkoušet jej také můžete jako vynikající osvěžující nápoj v kombinaci s jemně perlivou minerálkou, mátou a ledem.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2-3 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Lednice
Trať: Konvičky
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr11,5 g/l
Château Lednice

Vinice vinařství Château Lednice se rozkládají v oblasti Lednicko-valtického areálu. Nejrozšířenější odrůda, kterou společnost zpracovává je Rulandské šedé. Toto víno, které je pěstováno ve vyhlášených tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje opravdových kvalit. Další důležitou odrůdou je Tramín červený z trati Ve Starých v Lednici. Vinařství Château Lednice vyrábí také víno z hroznů univerzitních vinic Mendelovy univerzity, zahradnické fakulty. Víno se pěstuje a zpracovává dle zásad integrované produkce tzn. ekologicky s úctou k přírodě. Víno, které firma vyrábí je dodáváno v typických lahvích typu Schlegel, do kterých je víno stáčeno odedávna. Vinařství je také provozovatelem zajímavého sklepního podzemí - Valtického Podzemí, které vzniklo rekonstrukcí části historických sklepů a jejich propojení. Sklepení má délku přes 700 metrů a můžete zde ochutnat všechna vína z vinařství Château Lednice. Společnost vystavuje svá vína na vinařských soutěžích doma i v zahraničí a pravidelně získává řadu ocenění.