LIKVIDACE SKLADU !!! - slevy až 50 %, více než 200 zlevněných položek

Tramín červený, Oranžové Kvevri, Premium Collection, 2017, Château Valtice, 0.75 l

Tramín červený, Oranžové Kvevri, Premium Collection, 2017, Château Valtice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15393
Oblast Morava
Výrobce Château Valtice
Kategorie Zemské
Kolekce Premium Collection
Barva Oranžové
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
Šarže 17302
Uzávěr Korkový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Oranžové víno zaujme krásnou jantarovou barvou s oranžovými odlesky. Ve vůni se rozvíjí jemné tóny sušených rozinek, sušené pomerančové kůry, s jemnými tóny zeleného čaje. V chuti se pak snoubí zcela jedinečné tóny sušené cistrusové kůry a zeleného čaje. Víno zrálo 10 měsíců ve speciálních nádobách /KVEVRI/ obsahujících stříbro, které byly dovezeny až z Gruzie. Tato technologie, která je starší více jak 8 tisíc let, je vůbec nejstarší popsanou technologií výroby vína na světě.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

 

Alkohol13,5 % obj
Kyseliny4,1 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Bezcukernatý extrakt21,8 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všePodrobné nastavení