Tempranillo, Faustino I, Gran Reserva, DOCa Rioja, 2008, Bodegas Faustino, 0.75 l

Náš tip
Tempranillo, Faustino I, Gran Reserva, DOCa Rioja, 2008, Bodegas Faustino, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14716
Země Španělsko
Oblast Rioja
Výrobce Bodegas Faustino
Odruda Tempranillo
Kategorie DOCa Gran Reserva
Kolekce Faustino I
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2008
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Bodegas Faustino. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: 86 % Tempranillo x 9 % Graciano x 5 % Mazuelo

Zářivá hluboká třešňová barva s červeno-oranžovými odlesky. Vůně je intenzivní, komplexní, kořeněná, pocházející ze zrání v nových dubových sudech (kůže, vanilka, opečený chléb). Chuť je plná s jemnými náznaky taninů v ústech. Tělnaté elegantní víno, s příjemnou kyselinkou. Časem ještě zesílí, získá sametovou chuť. Víno zrálo ve francouzských a amerických dubových sudech po dobu 24 měsíců a několik dalších let pak na lahvi.

Doporučujeme podávat k hovězímu masu, rybám jako je tuňák, treska, mořským plodům, dušenému masu se zeleninou a sýrům.

Ocenění:

  • Wine Enthusiast - 90/100 b

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 10 - 20 let.Tohoto vína bylo vyrobeno celkem 246 792 lahví a každá z lahví má své unikátní číslo.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Bodegas Faustino

Bodegas Faustino se nachází ve městě Oyón, které má zaslouženou mezinárodní reputaci a více než 150 let zkušeností v oblasti výroby a stárnutí prémiových vín. Rozloha vinic vinařství je 650 hektarů a nachází se v srdci oblasti Rioja Alavesa, mezi vesnicemi Laguardia a Oyón na severu Španělska. O rodinné vinařství se nyní stará již čtvrtá generace rodiny Faustino a zaslouženě patří mezi lídry v oblasti výroby a vývozu vysoce kvalitních vín. Filozofií vinařství je láska a úcta k přírodě. V současné době vyváží vína do více než 70 zemí celého světa.