Tannat, DO Reserva, 2020, Las Moras, 0.75 l

Tannat, DO Reserva, 2020, Las Moras, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16948
Země Argentina
Oblast San Juan
Podoblast Tulum Valley
Výrobce Las Moras
Odruda Tannat
Kategorie DO Reserva
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Las Moras. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Tannat je odrůda modro-černé barvy s velmi temperamentní chutí a robustním tělem. Tento argentinský Tannat je velmi lahodné rustikální víno, v chuti s tóny lesního ovoce a dotekem dřeva. Původem je tato odrůda z jihozápadní Francie, kde se často míchala s odrůdami Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Často se také pěstuje na území řady jihoamerických států a to převážně Uruguaye a Argentiny.

Doporučujeme podávat k pečeným masům a kořeněným těstovinám. Vyborné je také samotné. Víno otevřete hodinu před konzumací, aby se plně rozvinulo jeho aroma.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 7 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Las Moras

Vinařství Finca Las Moras neboli "Moruše" najdeme v provincii San Juan v Argentině. Hlavní oblast pro pěstování vinné révy se nachází v Tulum Valley. Zdrojem vláhy pro hrozny je zde řeka San Juan, která pramení v nedalekých Andách. Voda z této řeky je zcela čistá, jelikož se ve skutečnosti jedná o tající sníh a led. Složení půdy je z vápencových úlomků s nízkou hladinou organických látek. Vinařství Las Moras obhospodařuje celkem 407 hektarů vinic. Ve vinařství nemusí používat pesticidy ani chemické produkty, jelikož zde mají extrémně suché počasí a jasné sluneční paprsky. Využívají kapénkový zavlažovací systém s vodou z And. Péči, kterou dostávají vinice je tedy naprosto přírodní a ekologická. Hrozny sbírají ručně a využívají moderní vinařské techniky. V okolí vinařství se nachází morušové stromy, které jsou typické pro tuto oblast. Poskytují nejen výborné ovoce, ale v horkých letních dnech poskytují také stín a v zimním období úkryt. Tradice praví, že pokud jsou morušové stromy zdravé a silné, bude sklizeň vína v daném roce výjimečná. Vinařství má výborné podmínky pro pěstování vinné révy. Daří se zde převážně odrůdám: Malbec, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Viogner, Bonarda, Rosé-Shiraz, Sauvignon Blanc a Chardonnay, které samozřejmě také najdete v sortimentu Finca Las Moras.