Syrah, Don David, Reserva, 2014, Michel Torino, 0.75 l

Náš tip
Syrah, Don David, Reserva, 2014, Michel Torino, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12321
Země Argentina
Výrobce Michel Torino
Odruda Syrah
Kategorie Reserva
Kolekce Don David
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Michel Torino. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Po 12ti měsíčním ležení v nových sudech má tento Syrah pronikavě výrazně tmavě červenou barvu, vůni dužiny zralých (přezrálých) bobulí. Chuť je plná s tóny zralého ovoce, kulatými taniny a náznaky pepře.

Doporučujeme podávat k pikantním úpravám červených mas, k husím a kuřecím játrům, kančímu a jelenímu masu.

 

Doporučená teplota podávání: 18 - 20 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 6 let od lahvování.

Víno bylo lahvováno v roce 2016.

 

DON DAVID

Řada vín typu reserva, tedy vín vyrobených v údolí Cafayate v severní Argentině, které byly stařeny v nových sudech z francouzského dubu deset a více měsíců.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Michel Torino

V severovýchodní Argentině v provincii Salta v údolí Cafayate v předhůří And se nachází vinařství Michel Torino. Pod něj spadají ještě další značky jako El Esteco nebo Don David. Salta je hned druhou nejvýznamnější vinařskou oblastí po Mendoze. Vinařství Michel Torino bylo založeno v roce 1892. 350 dnů slunečného svitu s chladnými klimatickými podmínkami v kombinaci písečného a kamenitého podloží vinic a dostatkem vody je ideální prostředí pro pěstování vinné révy. Velké teplotní rozdíly v noci a ve dne zpomalují zrání a tím umožňují koncentrovat v hroznech chuť a aroma. Vinice leží ve výšce 1700m n.m a vinná réva je zde ošetřována bez použití chemických prostředků a umělých hnojiv. Při výrobě vína jsou použity nejmodernější technologie při zachování tradičních postupů. Specialitou této oblasti jsou odrůdy Chardonnay, Malbec, Syrah, Merlot a Cabernet Sauvignon.