Syrah, Black label, 2016, Las Moras, 0.75 l

Syrah, Black label, 2016, Las Moras, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13553
Země Argentina
Oblast San Juan
Výrobce Las Moras
Odruda Syrah
Kategorie DO
Kolekce Black label
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Las Moras. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Velice reprezentativní varianta Syrahu z Argentiny. Tmavá červeno-purpurová barva a vysoká viskozita zanechává fantastický první dojem. Víno je ve vůni velmi intenzivní, ovocné a kořenité. Chutná po červeném ovoci s dotekem pepře a vanilky. Zraní v dubových sudech po dobu 15 měsíců přidalo vínu dřevěné třísloviny. Před uvedením vína na trh se víno uložilo na 8 měsíců do sklípku. Nazráváním v lahvi se hezky zahladily třísloviny do sametové struktury.

Doporučujeme podávat k červenému masu, zralým sýrům či jen tak samostatně. Vhodné je otevřít jej alespoň 30 minut před konzumací.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

Řada Black label

Vína z této řady byla vyrobena z těch nejlepších hroznů z vybraných tratí vinařství Las Moras.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Las Moras

Vinařství Finca Las Moras neboli "Moruše" najdeme v provincii San Juan v Argentině. Hlavní oblast pro pěstování vinné révy se nachází v Tulum Valley. Zdrojem vláhy pro hrozny je zde řeka San Juan, která pramení v nedalekých Andách. Voda z této řeky je zcela čistá, jelikož se ve skutečnosti jedná o tající sníh a led. Složení půdy je z vápencových úlomků s nízkou hladinou organických látek. Vinařství Las Moras obhospodařuje celkem 407 hektarů vinic. Ve vinařství nemusí používat pesticidy ani chemické produkty, jelikož zde mají extrémně suché počasí a jasné sluneční paprsky. Využívají kapénkový zavlažovací systém s vodou z And. Péči, kterou dostávají vinice je tedy naprosto přírodní a ekologická. Hrozny sbírají ručně a využívají moderní vinařské techniky. V okolí vinařství se nachází morušové stromy, které jsou typické pro tuto oblast. Poskytují nejen výborné ovoce, ale v horkých letních dnech poskytují také stín a v zimním období úkryt. Tradice praví, že pokud jsou morušové stromy zdravé a silné, bude sklizeň vína v daném roce výjimečná. Vinařství má výborné podmínky pro pěstování vinné révy. Daří se zde převážně odrůdám: Malbec, Shiraz, Cabernet Sauvignon, Viogner, Bonarda, Rosé-Shiraz, Sauvignon Blanc a Chardonnay, které samozřejmě také najdete v sortimentu Finca Las Moras.