Sylvánské zelené, Vinum Palaviense, Výběr z hroznů, 2013, Vinselekt Michlovský, 0.75 l

Sylvánské zelené, Vinum Palaviense, Výběr z hroznů, 2013, Vinselekt Michlovský, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13424
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Vinum Palaviense
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 2405
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinselekt Michlovský. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Hrozny pochází z regulované sklizně. Víno kvasilo a dlouhodobě zrálo ve velkém 6 000 litrovém sudu z francouzského dubu. Nazrálý ležácký buket kandovaných citrusů, bylinkového medu a zavařených meruněk doplňují sušené blumy s limetko – černorybízovým závěrem.

Doporučujeme podávat k husím a kachním paštiká nebo pečené sladkovodní rybě s bylinkovou krustou a vařeným bramborem. Skvěle doplní i zrající a horské sýry.

Ocenění:

  • AWC Vienna 2016 - stříbrná medaile
  • Vinalies Internationales 2017 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

VINUM PALAVIENSE

Vína mají kontrolovaný původ z vinic v Perné a jejím okolí. Plochy leží v biosférické rezervaci Pálava na úpatí vápencových skal. Na základě proměnlivosti místních podmínek mohou i na malé ploše viniční tratě katastrálního území vznikat originální vína. Hrozny jsou pěstovány systémem integrované produkce a pravidelně dosahují té nejvyšší kvality. Sklizeň je limitovaná. Klady stanoviště ještě zhodnocuje zpracování metodou řízeného kvašení doplněné o další moderní technologické postupy. Kolekci tvoří pouze vína originální přívlastková (tzv. Terroir).

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Perná
Trať: Věstonsko
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr10,6 g/l
Bezcukernatý extrakt31,3 g/l
Vinselekt Michlovský

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., který je jedním z předních odborníků v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Nesporně je také průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe. Často usedá i v hodnotících komisích vinařských soutěží. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti. Již od počátku existence sbírá Vinselekt Michlovský přední ocenění v řadě kategorií vinařských soutěží doma i v zahraničí a na jaře 2010 získává historicky první ocenění Vinařství roku 2009 Jeho vína se pravidelně umisťují i v Salonu vín ČR. Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním.