Sylvánské zelené, Terroir, Pozdní sběr, 2018, Vinařství Štěpánek, 0.75 l

Sylvánské zelené, Terroir, Pozdní sběr, 2018, Vinařství Štěpánek, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14836
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 3018
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Štěpánek. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Pro výrobu této řady vín byly použity ty nejkvalitnější hrozny, které dozrály na vinicích v katastru obce Mutěnice. Ta má nezaměnitelný terroir, který se přenesl i do těchto vín.

Ocenění:

  • Vinařské Litoměřice 2019 - zlatá medaile
  • Valtické vinné trhy 2019 - zlatá medaile
  • Vinum Juvenale 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4 - 8 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Mutěnice
Trať: Hraničky
Alkohol10,5 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr31 g/l
Vinařství Štěpánek

Vinařství Štěpánek je rodinná firma v Mutěnicích na Moravě. Vinařství založili v roce 2006 otec a syn. Z původního klasického vinného sklípku se v roce 2005 přestěhovali do nově zbudovaného objektu, který je postaven mezi vinicemi. Rozloha jejich vinic je jeden hektar. Zbytek hroznů nakupují od stálých dodavatelů. Zaměřují se pouze na zpracování moravských hroznů. Vinařství se specializuje na výrobu lehce ovocných vín, s nižším obsahem alkoholu a zbytkovým cukrem. Roční produkce je kolem 30.000l. Vyrábí především bílá a růžová vína (v poměru 70% bílých a 30% rosé). Pěstují především odrůdy: Rulandské šedé, Hibernal, Tramín červený, Sauvignon a Dornfelder.