Sylvánské zelené, Pozdní sběr, 2016, Vinařství Petr Skoupil, 0.75 l

-13 %
Sylvánské zelené, Pozdní sběr, 2016, Vinařství Petr Skoupil, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12722
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 1516
Uzávěr Korkový uzávěr
275 Kč
239 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Starobylá rakouská odrůda se žlutozelenou barvou. Ve vůni i v chuti se objevují tóny angreštu, lipový květ s jemnou dochutí zeleného pepře a máslového toastu s vanilkou, která vznikla ležením na jemných kaleh a dubovém sudu. Díky americkým dubovým sudům má víno nezapomenutelný charakter.

Doporučujeme podávat ke krůtímu masu a slaným sýrům.

Obec: Lanžhot
Trať: Strážové hony

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 4,6 g/l
Kyseliny: 5,9 g/l

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Lanžhot
Trať: Strážové hony
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny5,9 g/l
Zbytkový cukr4,6 g/l
Vinařství Petr Skoupil

Vinařství Petr Skoupil najdeme ve Velkých Bílovicích na Moravě. Rodinná tradice tohoto vinařství sahá až do poloviny 19. století. Vlastní 35 hektarů vlastních vinic. Vinařství se snaží o co nejkvalitnější vína. Hrozny pěstují s omezováním aplikace chemických přípravků. Hrozny zpracovávají z redukovaných sklizní mechanicky co nejšetrnějším způsobem. Jejich vína jsou odrůdově čistá, mimořádně zajímavá se širokým spektrem aromatických látek, zejména ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin. Produkují vína kabinetní, pozdní sběry a výběry z hroznů, ale i výběry z bobulí, slámová vína a vína ledová. Získávají mnoho ocenění např. Vinař roku 2008 České republiky, 2. místo Vinař roku 2010 České republiky, třikrát titul Wine of Nation v San Franciscu. Dále medaile všech kovů z Paříže, Bruselu, Verony či Vídně.