Sylvánské zelené, Fresh, Kabinet, 2014, Vinařství U Kapličky, 0.75 l

Sylvánské zelené, Fresh, Kabinet, 2014, Vinařství U Kapličky, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9223
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Kabinet
Kolekce Fresh
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže 8/14
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství U Kapličky. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno má zelenožlutý odstín barvy. Aroma je květnatě ovocné, přecházející do tónů vyzrálého manga. Chuť koresponduje s vůní a je ukončena příjemnou mandlovitostí.

Doporučujeme podávat ke studené kuchyni nebo ke smaženým rybím pokrmům.

Ocenění:

  • Epikuros 2015 - zlatá medaile
  • AWC Vienna 2015 - diplom

Obec: Zaječí
Trať: Kalvárie

Alkohol: 11,5 % obj.
Zbytkový cukr: 10,7 g/l
Kyseliny: 6,4 g/l
Bezcukernatý extrakt: 24,1 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Fresh Wine

Kolekce „Fresh Wine" představuje vína bílá, růžová a klarety s vyšší primární aromatikou, nižším obsahem alkoholu a osvěžující šťavnatou kyselinkou. Tato vína k celovečerní konzumaci Vás příjemně osvěží a dodají dobré nálady nejen v letních večerech.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: U Kapličky
Trať: Kalvárie
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny6,9 g/l
Zbytkový cukr0,5 g/l
Bezcukernatý extrakt24,1 g/l
Vinařství U Kapličky

Vinařství u Kapličky najdeme v obci Zaječí na Moravě. Rodinné vinařství bylo založeno v roce 2005. Majitelem je Rostislav Žďárský. Zaměřují se na výrobu přívlastkových vín. Jejich roční produkce je kolem 300.000 lahví. Vinohradníkem i sklepmistrem je syn Dalibor Babáček. Po něm je pojmenována i nejvyšší řada vín. Vinařství má 120 zaměstnanců. Jejich vlastní vinice se nacházejí na svazích viničních tratí U kapličky, Plochovy a Kalvárie v katastru obce Zaječí ve Velkopavlovické podoblasti. Rozloha vinic je kolem 40 hektarů. Pěstují bílé odrůdy: Chardonnay, Muškát moravský, Pálava, Rulandské bílé i šedé, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Sauvignon a Tramín červený. Modré odrůdy: Alibernet, André, Cabernet Moravia, Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.