Svatovavřinecké, Pozdní sběr, 2013, Vinařství Čapka, 0.75 l

Svatovavřinecké, Pozdní sběr, 2013, Vinařství Čapka, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 8848
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 11/13
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Čapka. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Ocenění:

  • Mikulovské vinné trhy 2014 - bronzová medaile
  • Víno Bojnice 2014 - stříbrná medaile

Obec: Josefov
Trať: Kukvička

Alkohol: 12,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 14 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Josefov
Trať: Kukvička
Alkohol12,5 % obj
Vinařství Čapka

Rodinné vinařství Karla Čapky vychází ze starobylé rodinné tradice vinařství v Hruškách na Moravě. Vinařství vlastní vinice o rozloze 2,25 hektaru, které se nacházejí převážně v obci Josefov na vyhlášené viniční trati Kukvička. Výjimečnost této trati spočívá v jihovýchodní orientaci v krytém valu se zvláštním mikroklimatem a půdním složením. Vinice jsou vysázeny na vápenité spraši s vododržným jílovitým podložím. V této lokalitě se daří nejen bílým odrůdám, ale i modrým, z nichž vznikají skvostná červená vína. Vinařství používá moderní technologické postupy a patří mezi malé rodinné vinařství, které věnuje vysokou péči hroznům a výrobě vína. Vzhledem k vysoké kvalitě a omezené produkci se s tímto vinařstvím jen tak někde nesetkáte. V nabídce vinařství Čapka najdete tyto odrůdy: Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Sauvignon, Tramín červený, Chardonnay, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a Frankovka. Pro speciální vína se využívá produkce odrůdy Pálava. Naprostá většina vyráběných vín je přívlastkových.