Svatovavřinecké, Pozdní sběr, 2011, Habánské sklepy, 0.75 l

-14 %
Svatovavřinecké, Pozdní sběr, 2011, Habánské sklepy, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9992
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 14464
Uzávěr Korkový uzávěr
219 Kč
189 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17. hodině
Přepravní společností:
úterý 21.8
Podrobnosti

Tmavě granátová barva s fialovými odlesky, ovocná vůně připomínající pečené švestky a lesní plody. Chuť je bohatá, šťavnatá s pevnou tříslovinkou, která zráním zjemní.

Doporučujeme podávat k tmavým masům, zvěřině, pečené huse nebo kachně. Skvěle také doprovodí měkké a polotvrdé sýry.

Ocenění:

  • Grand Prix Vinex 2015 - stříbrná medaile
  • Prague Wine Trophy 2015 - zlatá medaile

Alkohol: 13,5 % obj.
Zbytkový cukr: 0,5 g/l
Kyseliny: 5,4 g/l

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Doporučená doba zrání v lahvi je 2 - 3 roky.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny5,4 g/l
Zbytkový cukr0,5 g/l
Habánské sklepy

Před čtyřmi stoletími byly ve Velkých Bílovicích postaveny Habánské sklepy. Postavili je Habáni,reformní novokřtěnci - mírumilovní a pokrokově smýšlející lidi, šikovní řemeslníci, dobří stavitelé ale hlavně výborní vinaři. V ošetřování vína používali na tu dobu velmi moderní způsoby. Založili mnoho vinic a postavili mnoho vinných sklepů a velmi známá je i Habánská keramika. Habáni, zakladatelé Habánských sklepů byla skupina novokřtěných křesťanů, kteří museli opustit kolem roku 1545 po selských protestech proti vládnoucí šlechtě Švýcarsko, Rakousko a Německo a na Moravu se přistěhovali na pozvání Linharta z Lichtenštejna. Habánské sklepy byly založeny v roce 1614 a byla zde vyráběna unikátní vína s neopakovatelným charakterem. Čas pokročil, Habáni po roce 1622 byli donuceni opustit Moravu, ale pracovitost, odbornost zdejších vinařů, pečlivý dohled nad pěstováním révy a výrobou vína přetrvává dodnes. Díky tomu, vína vyráběná ve stejných místech, jako před čtyřmi staletími mají i dnes skutečný charakter, jsou to vína s duší, vína, která mají svou jedinečnost a kvalitu, jsou to vína pro opravdové znalce.