Stell White, 2019, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l

-30 %
Stell White, 2019, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15531
Podoblast Stellenbosch
Odruda Cuvée
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Uzávěr Šroubový uzávěr
155 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Ve vůni tohoto vína jsou patrné znaky Guavy a hrušek. Chuť je svůdná se znaky tropického ovoce a tóny zelené trávy, která následně v dochuti přechází v grep s pikantní kyselinkou. Odrůdové složení: 80 % Chenin blanc x 20 % Sauvignon blanc

Doporučujeme podávat k pikantnímu kuřeti a nebo k čerstvému salátu Caesar.

Hrozny použité výrobu tohoto vína pochází z 5 - 15 let starý vinic vysazených vysoko v oblasti Bottelary Hills. Půdní složení je z červeného kamenitého jílu a písku. Hrozny na písčitých půdách dozrávají rychleji, a proto se ztráty v kyselosti snižují smícháním s odrůdou Sauvignon, která je pěstována na žulovitém podloží, což podporuje kyselost a svěžest vína. To vytváří řadu různých příchutí ve stejném bloku vinic a vínu dodává hloubku. Hrozny se sbírají v optimální zralosti a šťáva se nechává po určitou dobu v kontaktu se slupkami z hroznů.

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Stellenrust Wine Estate

Vinařství Stellenrust bylo založeno roku 1928 a od té doby produkují jedny z nejkvalitnějších vín oblasti Stellenbosch, které může jižní Afrika nabídnout. Panství má rozlohu asi 400 hektarů z nichž je 200 hektarů osázeno révou a polovina přesahuje přes Zlatý trojúhelník oblasti Stellenbosch, mezinárodně uznávané pro některé z nejlepších červených vín v Jižní Africe. Druhá polovina se nachází vysoko v Bottelary Hills, které jsou známé pro své chladné podnebí a pozdní odpolední vánek z Kapského Města, který pečuje o vynikající bílá a červená vína. Stellenrust se může dnes pochlubit tím, že je jedním z největších rodinných vinařství v Jižní Africe, kde se z generace na generaci předávají vinařské dovednosti a dědictví jejich motta “Setkání dokonalosti s vinařstvím“ aplikovaného do každé lahve.

Vinařství Stellenrust bylo druhým nejúspěšnějším zahraničním vinařstvím na Prague Wine Trophy 2016 co do počtu získaných medailí.