Stell White, 2014, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l

Náš tip
Stell White, 2014, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10620
Podoblast Stellenbosch
Odruda Cuvée
Kolekce Stell White
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Stellenrust Wine Estate. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: 80 % Chenin blanc x 20 % Sauvignon blanc

Ve vůni tohoto vína jsou patrné znaky Guavy a hrušek. Chuť je svůdná se znaky tropického ovoce a tóny zelené trávy, která následně v dochuti přechází v grep s pikantní kyselinkou.

Doporučujeme podávat k pikantnímu kuřeti a nebo k čerstvému salátu Caesar.

Hrozny použité výrobu tohoto vína pochází z 5 - 15 let starý vinic vysazených vysoko v oblasti Bottelary Hills. Půdní složení je z červeného kamenitého jílu a písku. Hrozny na písčitých půdách dozrávají rychleji, a proto se ztráty v kyselosti snižují smícháním s odrůdou Sauvignon, která je pěstována na žulovitém podloží, což podporuje kyselost a svěžest vína. To vytváří řadu různých příchutí ve stejném bloku vinic a vínu dodává hloubku. Hrozny se sbírají v optimální zralosti a šťáva se nechává po určitou dobu v kontaktu se slupkami z hroznů.

Alkohol: 13,0 % obj.
Zbytkový cukr: 5,7 g/l
Kyseliny: 6,5 g/l

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr5,7 g/l
Stellenrust Wine Estate

Vinařství Stellenrust bylo založeno roku 1928 a od té doby produkují jedny z nejkvalitnějších vín oblasti Stellenbosch, které může jižní Afrika nabídnout. Panství má rozlohu asi 400 hektarů z nichž je 200 hektarů osázeno révou a polovina přesahuje přes Zlatý trojúhelník oblasti Stellenbosch, mezinárodně uznávané pro některé z nejlepších červených vín v Jižní Africe. Druhá polovina se nachází vysoko v Bottelary Hills, které jsou známé pro své chladné podnebí a pozdní odpolední vánek z Kapského Města, který pečuje o vynikající bílá a červená vína. Stellenrust se může dnes pochlubit tím, že je jedním z největších rodinných vinařství v Jižní Africe, kde se z generace na generaci předávají vinařské dovednosti a dědictví jejich motta “Setkání dokonalosti s vinařstvím“ aplikovaného do každé lahve.

Vinařství Stellenrust bylo druhým nejúspěšnějším zahraničním vinařstvím na Prague Wine Trophy 2016 co do počtu získaných medailí.