Snoubení vína Volařík s luxusní čokoládou

Náš tip
Snoubení vína Volařík s luxusní čokoládou Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15183
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Volařík. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Vyzkoušejte jedinečné spojení Vlašáku 2018 z Železné (vlajkové lodi vinařství Volařík) a luxusní čokolády Chocoalchemy, vytvořené na míru k tomuto konkrétnímu vínu. Krásný dárek pro všechny, kteří rádi zkouší něco nového.

Osobitá a jemná 73,5% čokoláda z Mexika z oblasti Oxaca s nádechem květů citrusu, doladěná kombinací 17 bylin a čajů s kapkou révového vinného oleje a s výrazným akcentem himalájské diamantové soli. Sametové kakaové tóny, spolu s ovocným a bylinným nádechem tvoří rafinovaný kontrast k Ryzlinku vlašskému ze Železné.

Servírování: Nalijte víno do sklenice a poté na její okraj pověste čokoládovou podkovu. Přičichněte, nechte v puse rozplynout kousek čokolády a poté zapijte vínem...

Dárkové balení obsahuje: 0,75 l Ryzlink vlašský, 22 g čokolády (4 ks ve tvaru podkoviček) a dárkovou tašku. 

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,5 % obj
Vinařství Volařík

Vinařství Volařík najdeme v Mikulově na Moravě. Vinařství původně založil Leopold Volařík po konci druhé světové války. Seznámil se s rodinou Schultzovou, od které se naučil vinohradnickému a vinařskému umění. Vinařství bylo přerušeno kolektivizací a nástupem komunistického režimu. Po revoluci v roce 1989 byly vráceny vinice původním majitelům, a tak v roce 2007 zakládá Vinařství Volařík Ing. Miroslav Volařík. V roce 2001 a 2008 založil nové vinice. V integrované produkci dnes obhospodařují 80 ha vlastních vinic. Z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Většina vinic leží na teplých svazích Pavlovských vrchů. Vyrábí přívlastková, zejména bíla vína. Pěstují více než 12 odrůd. Jsou to: Chardonnay, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Svatovavřinecké, Tramín červený, Veltlínské červené rané a Veltlínské zelené. Při pěstování kladou důraz na kvalitu hroznů, terroir, dobrý přístup jak k hroznům, tak i vinicím. Hrozny sbírají výhradně ručně a dopravují je do vinařství pod suchým ledem. Používají nejnovější technologie. Od roku 2011 jsou členem Aliance vinařů V8. Vinařství sklízí úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích.