Sladká dárková sada Piálek & Jäger

Nové
Náš tip
Sladká dárková sada Piálek & Jäger Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17603
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Piálek - Jäger
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2021
Uzávěr Korkový uzávěr
na dotaz na dotaz
Tento produkt nelze zakoupit
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Originální dárková sada sladších vín Piálek & Jäger

Piálek & Jäger je malé butikové vinařství z Dobšic na Moravě a v roce 2020 se stalo Vinařstvím roku. Špičková přívlastková vína jsou velmi oblíbená mezi privátními zákazníky i v luxusních restauracích.

V dárkovém balení najdete tato tři vína: 

  • Pálava 2021, velmi aromatické s noblesou květin, sílou koření, perníku a paletou přezrálého ovoce - 31,5g zb.c.
  • Rulandské šedé dolce vita 2021, víno plné medových tónů, přezrálého ovoce a tropických plodů, doplněné krásnou šťavnatou kyselinkou. - 28,8g zb.c.
  • Tramín červený 2021, aromatický a extraktivní tramín, plný květů a koření s velmi příjemnou kyselinkou - 42g zb.c.

 

Další vína Piálek & Jäger najdete zde

Piálek - Jäger

Vinařství Piálek & Jäger najdeme v obci Dobšice na Moravě. Je to vinařství dvou kamarádů Ing. Kamila Piálka a Jaroslava Jägera. Malé vinařství převzal Ing. Kamil Piálek po dědečkovi Cyrilovi. Ten zemřel v roce 1998. Vinařství se nikdo nevěnoval. Až v roce 2004 Ing. Kamil Piálek začal budovat malé butikové vinařství s exkluzivní produkcí. Výroba se postupně zvyšovala z původních 3.000 až na dnešních 40.000 lahví. V roce 2011 se Ing. Kamil Piálek spojil se svým kamarádem Jaroslavem Jägerem v nové firmě Vinařství Piálek & Jäger. Vlastní čtyři pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a Dobšicích, kde vyrábí vysoce kvalitní vína, především přívlastková, ze znojemské vinařské podoblasti. Nejstarší sklep je 300 let starý. Vinařství vlastní vinici na znojemské Kraví hoře. Rozloha vinice je 1ha. Ostatní hrozny vykupují od ověřených vinohradníků. Jako zajímavost je tzv. první "grand cru na Moravě" (Sauvignon KRAVÁK). Jejich vína získávají mnohá ocenění jak na domácích, tak i na mezinárodních soutěžích. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Chardonnay, Muller Thurgau, Neuburské, Pálava, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Sylvánské zelené, Tramín červený a Veltlínské zelené. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Cabernet Sauvignon, Dornfelder, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.

Vina z tohoto vinařství můžete ochutnat v nejlepších českých restauracích včetně michelinské restaurace La Degustation Boheme Bourgeoise.