Shiraz, 2016, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l

Náš tip
Shiraz, 2016, Stellenrust Wine Estate, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13648
Podoblast Stellenbosch
Odruda Shiraz
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Stellenrust Wine Estate. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno nabízí chuť bílého pepře, malin a jemné taniny vyzrálého ovoce. Skvělý bukét fialek se svěží kyselinkou. Toto víno je nejlepším příkladem rozmanitosti produkce ve dvou rozdílných oblastí. Shiraz z Bottelary Hills se vyznačuje fenolickou sladkostí a chutí vyzrálého ovoce zatímco Helderberg Shiraz je robustní a plný.

Doporučujeme podávat k ovčím sýrům, kuřecímu madras na kokosovém mléce nebo salátu z grilované zeleniny.

Hrozny pro toto víno se sklízí ze tří různých vinohradů. 70% se sklízí v regionu Helderberg a zbytek z Bottelary Hills. Hrozny jsou sklízeny s cukernatostí 24 - 25 ballingů. Rozmělněné hrozny se macerují za studena po dobu 24 až 48 hodin v otevřených betonových tancích. Do vinného rmutu se aplikuje francouzský kmen kvasinek a nechá se kvasit v nádržích s ručním promícháváním, každé dvě hodiny po dobu 8 dnů na slupkách, poté se odstraní slupky a probíhá fermentace v nerezových tancích. Malolaktická fermentace je částečně dokončena v sudech. Zrání probíhá v sudech v poměru 90% francouzský dub 5% americký dub a 5% maďarský dub po dobu 12ti měsíců.

Ocenění:

  • IWSC 2017 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Vííno má dobré předpoklady k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny5,8 g/l
Zbytkový cukr2,4 g/l
Stellenrust Wine Estate

Vinařství Stellenrust bylo založeno roku 1928 a od té doby produkují jedny z nejkvalitnějších vín oblasti Stellenbosch, které může jižní Afrika nabídnout. Panství má rozlohu asi 400 hektarů z nichž je 200 hektarů osázeno révou a polovina přesahuje přes Zlatý trojúhelník oblasti Stellenbosch, mezinárodně uznávané pro některé z nejlepších červených vín v Jižní Africe. Druhá polovina se nachází vysoko v Bottelary Hills, které jsou známé pro své chladné podnebí a pozdní odpolední vánek z Kapského Města, který pečuje o vynikající bílá a červená vína. Stellenrust se může dnes pochlubit tím, že je jedním z největších rodinných vinařství v Jižní Africe, kde se z generace na generaci předávají vinařské dovednosti a dědictví jejich motta “Setkání dokonalosti s vinařstvím“ aplikovaného do každé lahve.

Vinařství Stellenrust bylo druhým nejúspěšnějším zahraničním vinařstvím na Prague Wine Trophy 2016 co do počtu získaných medailí.