Sekt, Chardonnay, Demi sec, 2017, Vinné sklepy Lechovice, 0.75 l

Sekt, Chardonnay, Demi sec, 2017, Vinné sklepy Lechovice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17178
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.
Odruda Sauvignon
Kategorie Jakostní šumivé
Barva Bílé
Cukr Demi-sec
Zařazení Šumivé víno
Ročník 2017
Šarže 1756
270 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 5.12
Podrobnosti

Elegantní šumivé víno s čerstvou ovocnou vůní a bohatým jemným perlením. Vyrobené tradiční metodou druhotného kvašení v lahvi.

Ocenění:

  • AWC Vienna 2021 - zlatá medaile
  • Víno Bojnice 2021 - stříbrná medaile

Doporučená teplota podávání: 4 - 6 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přistupu světla a v horizontální poloze.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Božice
Trať: Nová hora
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6 g/l
Zbytkový cukr35,4 g/l
Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.

Vinné sklepy Lechovice jsou největší výrobci vína z vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením „plněno vinohradníkem“. V této oblasti jsou v popředí především bílá aromatická vína. Základní snahou společnosti je používání biologických způsobů ochrany na vinici a to nejen v rámci integrované produkce hroznů a vína. Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování ve velkoobjemových nerezových nádržích za pomoci nových technologií. (odstřeďování moštů, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení). Vinařství vyrábí svěží, zajímavá vína v širokém spektru odrůd a druhů, výhradně z vlastních hroznů. Celková plocha vinic je 230 ha. Zámecký sklep v Lechovicích se využívá pro výrobu těch nejkvalitnějších vín. Zajišťuje stabilní teplotu 12 stupňů. Odrůdy pro výrobu vín značky VOC Znojmo, pocházejí z vinic Stará hora a Pustiny v obci Božice a z vinice Nad Kolářovým sklepem v obci Borotice.

Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín a jsou velkopěstitelem hroznů na Znojemsku. Nynější společnost vznikla v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Nový výrobní areál najdete v Boroticích. V bývalém sklepním hospodářství v Lechovicích je dnes prezentační a degustační sklep, kde společnost nabízí prohlídku sklepa vybudovaného 1723-1837 spojené s ochutnávkou. Zámecký sklep je jeden z největších vinných sklepů v regionu s vyřezávanými sudy z roku 1837. Vinné sklepy Lechovice získaly certifikát Integrované produkce hroznů a vína. Další zajímavostí je, že jeden ze společníků firmy je vášnivý potápěč, proto již v roce 2000 vyzkoušel historický způsob zrání sektu kvašeného v láhvi pod vodou – potopil 900 lahví do Vranovské přehrady. Pomocí dražby těchto exkluzivních vín se dostává téměř půl milionu Kč ročně na konto Paraple.