Sekt 1876, Jakostní šumivé, 2012, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

Náš tip
Sekt 1876, Jakostní šumivé, 2012, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12974
Oblast Morava
Odruda Cuvée
Kategorie Jakostní šumivé
Barva Bílé
Cukr Brut
Zařazení Šumivé
Ročník 2012
Šarže S202
Uzávěr Korkový uzávěr
335 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 27.5
Podrobnosti

V roce 1876 se v zámeckých sklepech města Bzence vyrobilo první šumivé víno v Čechách a na Moravě. Náš sekt, pojmenovaný dle tohoto významného roku, je nositelem všech tradičních hodnot, jež k výrobě šumivého vína neodmyslitelně patří. Používáme metodu kvašení v lahvích, sekty nazrávají minimálně po dobu 14 měsíců, lahve pak ručně setřásáme. Jedná se o Cuvée z pěti odrůd – Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Chardonnay a Rulandské modré.

Doporučujeme podávat jako přípitek, k jednohubkám či předkrmům. Skvěle doplní také krémovou polévku či zeleninový salát.

 

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2016 - Prague Gold
  • Prague Wine Trophy 2017 - Prague Silver

 

Doporučená teplota podávání: 6 - 8 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k delší archivaci.

 

Terroir Moravia Collection

Nová kolekce jedinečných vín, díky které poznáte, jak se klimatické a půdní podmínky různých tratí na Moravě promítnou do výsledné chuti vína. Nabízí jedinečnou možnost horizontálního i vertikálního srovnání odrůd, ročníků a tratí.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny8,3 g/l
Zbytkový cukr6,4 g/l
Bezcukernatý extrakt21,2 g/l
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.