Sedlákovo Letní víno, Zemské, 2021, Vinařství Sedlák, 0.75 l

Náš tip
Sedlákovo Letní víno, Zemské, 2021, Vinařství Sedlák, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17303
Oblast Morava
Odruda Cuvée
Kategorie Zemské
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2021
Šarže 10/21
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Sedlák. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Tradiční Sedlákův letní speciál, který vznikl spojením odrůd Muškát 40 %, Müller Thurgau 30 % a Sauvignon 30 %.

Bohatá vůně po lučních květech, broskvích a čerstvých hroznech. Chuť je svěží, jemně nasládlá po žlutém melounu a zralých hroznech. Dochuť s jemnou stopou citrusů a šťavnatým kořenitým závěrem. Jedinečné letní cuvée, lehké, svěží a harmonické víno.

Doporučujeme podávat dobře vychlazené. Hodí se k chřestovým specialitám a dalším letním lahůdkám.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr4,6 g/l
Vinařství Sedlák

Novodobá historie Vinařství Sedlák se píše od roku 1994, kdy jí začali psát otcové dnešních majitelů Jarka a Milana. Jarek absolvoval Střední vinařskou školu a Milan Obchodní Vinařskou akademii a následně se pustili do podnikání. První víno lahvovali pod společným názvem Rodinné vinařství Sedlák v roce 2006. Vína z Vinařství Sedlák pocházejí z výborných vinařských poloh vyhlášených vinic s daným původem, který vínům dodává jedinečnost, osobitost a vína v sobě nesou charakter rozmanitých půd. Vinice vinařství se nachází v obci Velké Bílovice a jejich rozloha je 14 hektarů. Hrozny jsou ošetřovány a sklízeny ručně a bez mechanických zásahů. Ve vinařství kladou důraz na práci s jednotlivými keři během celého vinařského roku. Výsledkem jsou výborná a originální vína vysoké kvality.