Sauvignon, Výběr z hroznů, 2016, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Sauvignon, Výběr z hroznů, 2016, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13318
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Sauvignon
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché
Ročník 2016
CNM 24,6
Šarže 4816
Uzávěr Šroubový uzávěr
205 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 23 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Harmonické, plné a extraktivní víno s vyšším obsahem přírodního zbytkového cukru doplněné o šťavnatou kyselinku evokuje letní odpolední párty s přáteli. Sluneční paprsky doplní chuť i aroma vyzrálé broskve, černého rybíz, grepu, nektarinky a tropického ovoce s medovými tóny. V dochuti pak můžete najít minerály podtóny a cibéby.

Doporučujeme podávat jako aperitiv či digestiv, vhodně doplnit může kozí sýr, pokrmy thajské kuchyně či pekingskou polévku.

Ocenění:

  • Vinařské Litoměřice 2019 - zlatá medaile
  • Král vín 2017 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 7 - 9 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 7 let. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 23. 10. 2016

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dobšice
Trať: U Hájku
Alkohol10,0 % obj
Kyseliny7,5 g/l
Zbytkový cukr71,3 g/l
Bezcukernatý extrakt23,4 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.

Zákazníci k tomuto zboží kupují