Sauvignon, VOC, 2018, Vinice Hnanice, 0.75 l

Sauvignon, VOC, 2018, Vinice Hnanice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14948
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Odruda Sauvignon
Kategorie VOC
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 1649/18
Uzávěr Korkový uzávěr
200 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
úterý 14.4
Podrobnosti

Toto víno žlutozelené barvy Vás zaujme aromatikou černého rybízu, který přechází i do chuti, kde je doplněn minerálními tóny.

Doporučujeme podávat k sýru brie s rybízovým chutnej a bílým chlebem.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 3-5 let od lahvování. Tohoto vína bylo vyrobeno 5 934 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hnanice
Trať: Knížecí vrch
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny5,2 g/l
Zbytkový cukr3,2 g/l
Bezcukernatý extrakt20,3 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.