Sauvignon, VOC, 2015, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Sauvignon, VOC, 2015, Vinařství Lahofer, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12515
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Sauvignon
Kategorie VOC
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 415
CNM 21
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Lahofer. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno má světle žlutou až zelenkavou barvu, charakteristicku vůni lipového květu, která přechází i do chuti, kde je doplněna tóny medu a minerality. Sauvignon z Vinařství LAHOFER zatříděný do apelačního systému VOC Znojmo dostojí všem nárokům na typické Sauvignony ze Znojemské vinařské podoblasti.

Obec: Dobšice
Trať: U Hájku

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 6,6 g/l
Kyseliny: 7,7 g/l

Bezcukernatý extrakt: 22,0 g/l
Cukernatost hroznů při sběru: 21,0 °NM

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 18. 10. 2015

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dobšice
Trať: U Hájku
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny7,7 g/l
Zbytkový cukr6,6 g/l
Bezcukernatý extrakt22 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.