Sauvignon, VOC, 2014, Vinařství Lahofer, 0.75 l

-13 %
Sauvignon, VOC, 2014, Vinařství Lahofer, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10690
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Odruda Sauvignon
Kategorie VOC
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
CNM 20,2
Šarže 1014
Uzávěr Korkový uzávěr
219 Kč
191 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Svěží suché víno s příjemnou zelenkavě zlatavou barvou a jemnou kořenitou vůní černého rybízu, bělomasé broskve a grepu. Víno má příjemnou kyselinku s vyváženým zbytkovým cukrem. V ovocité dochuti se projevují vyzrálé červené grepy a sladký broskvový kompot.

Doporučujeme podávat jako osvěžující aperitiv, ale hodí se rovněž k různě upraveným rybám a drůbeži, lehce kořeněným masovým pokrmům nebo masům kombinovaným s ovocem. Vyzkoušet jej můžete i k různým úpravám bažantů či uzeným rybám.

Obec: Dobšice
Trať: U Hájku

Alkohol: 11,5 % obj.
Zbytkový cukr: 8,5 g/l
Kyseliny: 8,1 g/l

Bezcukernatý extrakt: 23,4 g/l
Cukernatost hroznů při sběru: 20,2 °NM

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 4 let.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 24. 9. 2014

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dobšice
Trať: U Hájku
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny8,1 g/l
Zbytkový cukr8,5 g/l
Bezcukernatý extrakt23,4 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.