Sauvignon, Sine Compromissum, Pozdní sběr, 2019, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

-33 %
Sauvignon, Sine Compromissum, Pozdní sběr, 2019, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 17127
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Odruda Sauvignon
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Sine Compromissum
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
CNM 22,6
Šarže 146/2019
Uzávěr Korkový uzávěr
369 Kč
249 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 9 ks
Osobně v Modleticích:
úterý 11.10
Osobně v Praze:
úterý 11.10 po 17:30
Přepravní společností:
středa 12.10
Podrobnosti

Vinařství Na Soutoku „Sine Compromissum" je speciální kolekce vysoce hodnotných, malých šarží vín, určená nejnáročnějším milovníkům a znalcům poctivého suchého vína "staré školy".

Každý rok vybereme nejlepší šarži hroznů dané odrůdy. Po důsledné selekci a třídění těchto hroznů pak vyrábíme víno za pomoci tradičních postupů. Víno je zcela přírodní, bez použití enologických preparátů, ponecháno 11 měsíců na jemných kalech za použití minimálního množství SO2. Víno zrálo v dubových sudech o objemech 225 a 600 l.

Doporučujeme podávat ke všem pokrmům z ryb, k sýrům i úpravám drůbežího masa.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 2 - 4 let od lahvování.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 27. 9. 2019. Z této šarže vína bylo vyrobeno 1 320 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hluk
Trať: Vinné hůry
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny6,9 g/l
Zbytkový cukr1,9 g/l
Bezcukernatý extrakt24,2 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.