Sauvignon, Pozdní sběr, 2017, Moravíno, 0.75 l

Sauvignon, Pozdní sběr, 2017, Moravíno, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15339
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Moravíno
Odruda Sauvignon
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 783
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Moravíno. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno má světle zlatavou barvu s vůní květu černého bezu a cassisu. Chuť je šťavnatá se širokou škálou angreštu a bílé broskve.

Doporučujeme podávat k pečeným a grilovaným rybám nebo k polotvrdým sýrům.

Ocenění:

  • Salon vín 2020 - zlatá medaile (100 nejlepších vín v ČR)

 

Doporučená teplota podávání: 11 - 13 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Valtice
Trať: Kačisdorfské pole
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,9 g/l
Zbytkový cukr4,5 g/l
Moravíno

Vinařství se sídlem ve Valticích, v hlavním městě vína, hospodaří na 27 ha vlastních vinic. Bílá vína jsou jemně aromatická s vůní květin, doplněná medolipových akcentem, který je dotvářen zráním vín v dubových sudech. Červená vína se vyznačují vůní po lesním ovoci a džemu. Vybrané partie vín zrají v barikových sudech. Sortiment doplňují vína Grand cuvée bílé a Grand cuvée červené, které výběrem vhodných odrůd a typu vín vytváří zajímavé kompozice a předčí svou komplexností i vína odrůdová. Vinařství bylo iniciátorem založení spolku VOC Valtice.