Sauvignon, Jakostní odrůdové, 2014, Château Lednice, 0.75 l

Sauvignon, Jakostní odrůdové, 2014, Château Lednice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11468
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Výrobce Château Lednice
Odruda Sauvignon
Kategorie Jakostní odrůdové
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže L1439/4
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Lednice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno má světlejší žlutou barvu s citrónovým odstínem. Vůně připomíná vůni kvetoucí kopřivy hluchavky a černého bezu. V chuti se objevují tóny zralého angreštu a kopřivy. Šťavnatá kyselinka prodlužuje celkový dojem z vína a je harmonicky doplněna mírným zbytkovým cukrem.

Doporučujeme podávat ke studeným předkrmům, k těstovinovým salátům a k pokrmům z bílého masa.

Obec: Žabčice
Trať: Koválov

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 6,7 g/l
Kyseliny: 6,2 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Žabčice
Trať: Koválov
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,2 g/l
Zbytkový cukr6,7 g/l
Château Lednice

Vinice vinařství Château Lednice se rozkládají v oblasti Lednicko-valtického areálu. Nejrozšířenější odrůda, kterou společnost zpracovává je Rulandské šedé. Toto víno, které je pěstováno ve vyhlášených tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje opravdových kvalit. Další důležitou odrůdou je Tramín červený z trati Ve Starých v Lednici. Vinařství Château Lednice vyrábí také víno z hroznů univerzitních vinic Mendelovy univerzity, zahradnické fakulty. Víno se pěstuje a zpracovává dle zásad integrované produkce tzn. ekologicky s úctou k přírodě. Víno, které firma vyrábí je dodáváno v typických lahvích typu Schlegel, do kterých je víno stáčeno odedávna. Vinařství je také provozovatelem zajímavého sklepního podzemí - Valtického Podzemí, které vzniklo rekonstrukcí části historických sklepů a jejich propojení. Sklepení má délku přes 700 metrů a můžete zde ochutnat všechna vína z vinařství Château Lednice. Společnost vystavuje svá vína na vinařských soutěžích doma i v zahraničí a pravidelně získává řadu ocenění.