Sauvignon, Gastro Collection, Pozdní sběr, 2015, Château Valtice, 0.75 l

Sauvignon, Gastro Collection, Pozdní sběr, 2015, Château Valtice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11966
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Valtice
Odruda Sauvignon
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Gastro Collection
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 852/15
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Valtice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Vůně vína je jemná s tóny zralých broskví a nádechem kvetoucích hluchavek. Chuť je příjemná, vyvážená a plná.

Doporučujeme podávat k drůbeži, chřestu a kozím sýrům.

Obec: Valtice
Trať: Staré hory

Alkohol: 13,0 % obj.
Zbytkový cukr: 9,9 g/l
Kyseliny: 7,5 g/l
Bezcukernatý extrakt: 21,7 g/l

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Toto víno je zařazeno ve speciální edici Gastro Collection, kolekci vín určené pro náročné zákazníky vinoték a kvalitních restaurací.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Valtice
Trať: Staré hory
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny7,5 g/l
Zbytkový cukr9,9 g/l
Bezcukernatý extrakt21,7 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.