Sauvignon Blanc, Vicar's Choice, 2019, Saint Clair, 0.75 l

Sauvignon Blanc, Vicar's Choice, 2019, Saint Clair, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16248
Oblast Marlbourough
Výrobce Saint Clair
Odruda Sauvignon Blanc
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Saint Clair. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Klasický příklad Sauvignonu z Marlborough světle slámové barvy se zelenými odlesky. Vůně je výrazná a plná tónu maracuje, přezrálého grapefruitu a černého bezu. V chuti je patrná velmi delikátní herbální linka se znatelnou mineralitou a velmi dlouhou dochutí.

Doporučujeme podávat k čerstvým mořským plodům.

Hrozny byly sbírané z několika vinohradů z rozdílných sub-regionů Marlborough včetně klasického regionu Rapaura, Wairau a z Brancott Valley. Hrozny byly pečlivě skladované kvůli optimu vůně a požadované vyzrálosti. Zpracování byol co nejrychlejší a hrozny byly okamžitě lisované kvůli minimálnímu kontaktu moštu se slupkami. Řízené, chladné kvašení proběhlo v nerezových nádobách kvůli zachování svěžesti a odrůdové typičnosti.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Vhodné k archivaci po dobu 1-2 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny7,4 g/l
Zbytkový cukr2,3 g/l
Saint Clair

Saint Claire je rodinné vinařství. Najdeme ho v oblasti Marlbourough na Novém Zélandu. Vinice Saint Clair byly mezi prvními, které byly založeny v oblasti Marlborough. Saint Clair Family Estate vlastní Neal a Judy Ibbotson. Vinařství bylo založeno v roce 1978. Původně pouze dodávali své hrozny místním vinařským firmám. Rozhodli se pro vlastní výrobu, a tak jejich první vína byla vyrobena v roce 1994 v čele s Mattem Thomsonem a Hamish Clarkem, zkušenými vinaři. Dnes pracují v Saint Claire Tony, Sarina a Julie, Ibbotson děti. Jsou jedni z předních novozélandských vinařství.