Sauvignon Blanc, Vicar's Choice, 2019, Saint Clair, 0.75 l

Sauvignon Blanc, Vicar's Choice, 2019, Saint Clair, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16248
Oblast Marlbourough
Výrobce Saint Clair
Odruda Sauvignon Blanc
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
390 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 9 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Klasický příklad Sauvignonu z Marlborough světle slámové barvy se zelenými odlesky. Vůně je výrazná a plná tónu maracuje, přezrálého grapefruitu a černého bezu. V chuti je patrná velmi delikátní herbální linka se znatelnou mineralitou a velmi dlouhou dochutí.

Doporučujeme podávat k čerstvým mořským plodům.

Hrozny byly sbírané z několika vinohradů z rozdílných sub-regionů Marlborough včetně klasického regionu Rapaura, Wairau a z Brancott Valley. Hrozny byly pečlivě skladované kvůli optimu vůně a požadované vyzrálosti. Zpracování byol co nejrychlejší a hrozny byly okamžitě lisované kvůli minimálnímu kontaktu moštu se slupkami. Řízené, chladné kvašení proběhlo v nerezových nádobách kvůli zachování svěžesti a odrůdové typičnosti.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Vhodné k archivaci po dobu 1-2 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny7,4 g/l
Zbytkový cukr2,3 g/l
Saint Clair

Saint Claire je rodinné vinařství. Najdeme ho v oblasti Marlbourough na Novém Zélandu. Vinice Saint Clair byly mezi prvními, které byly založeny v oblasti Marlborough. Saint Clair Family Estate vlastní Neal a Judy Ibbotson. Vinařství bylo založeno v roce 1978. Původně pouze dodávali své hrozny místním vinařským firmám. Rozhodli se pro vlastní výrobu, a tak jejich první vína byla vyrobena v roce 1994 v čele s Mattem Thomsonem a Hamish Clarkem, zkušenými vinaři. Dnes pracují v Saint Claire Tony, Sarina a Julie, Ibbotson děti. Jsou jedni z předních novozélandských vinařství.