Sauvignon Blanc, La Forge Estate, IGP Réserve, 2015, Paul Mas, 0.75 l

Náš tip
Sauvignon Blanc, La Forge Estate, IGP Réserve, 2015, Paul Mas, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12053
Země Francie
Výrobce Paul Mas
Odruda Sauvignon Blanc
Kategorie IGP Réserve
Kolekce La Forge Estate
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Paul Mas. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Tento Sauvignon Blanc pochází z nejchladnější části vinic v oblasti Languedoc. 25 let starý vinohrad díky vápencovoštěrkové půdě a skvělým klimatickým podmínkám dává vínu žádanou vyváženost kyselinek. Sklizeň nabízí cíleně nízkou produkci (62 hl na hektar).

Toto lahodné bílé víno, které zčásti zrálo v dubových sudech, doprovází velmi jasná barva se zelenkavými tóny a komplexní aroma chřestu a bylinek zjemněné ovocnými tóny. Chuť je ovocná a bohatá, harmonická s dlouhotrvajícím čistým závěrem medové příchutě. V prvních 3 letech znatelné aroma po ovoci, které později přechází do spíše medové vůně.

Doporučujeme podávat k mořským plodům a bílým rybám, chřestu, bílým masům, měkkým čerstvým sýrům a dezertům. Pro svěží dojem výtečné i samotné.

Alkohol: 12,0 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Paul Mas

Paul Mas najdeme ve vesničce Conas, nedaleko města Pézenas, v oblasti Languedoc-Roussillon ve Francii. Je to rodinné vinařství, které bylo založeno v roce 1892, kdy August Mas koupil první vinici. Od roku 1934 pokračuje Raymond Mas. Od roku 1954 Maxime Mas se svým bratrem. V současné době vede vinařství Jean-Claude Mas. Rozloha jejich vinic je dnes 320 ha. Dalších 800 ha mají nasmlouvaných. Pracují s více jak 30 různými odrůdami. Jejich vína dováží do více než 45 zemí. Získávají ocenění na mnoha prestižních zahraničních soutěžích.