Sauvignon Blanc, La Chatellenie, Sancerre AOC, 2019, Joseph Mellot 0.75 l

Sauvignon Blanc, La Chatellenie, Sancerre AOC, 2019, Joseph Mellot 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16339
Země Francie
Oblast Val de Loire
Podoblast Sancerre
Výrobce Joseph Mellot
Odruda Sauvignon Blanc
Kategorie AOC
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
570 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 22 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 26.10
Podrobnosti

Víno z rodinného vinařtsví Joseph Mellot je kvalitním zástupce "sauvignonů" ze Sancerre. Vinice více jak 30 let staré, podloží jílovito kamenité. Značný minerální projev vína. Zlatavá barva se zelenými odlesky. Ve vůní tóny jarních květů a svěžích citrusů. Harmonická chuť s trochou decentních kyselin, mineralita pochází z křemičitého podloží vinic.

Doporučujeme podávat k bílým masům, drůbeži, rybám a mořským plodům.

Doporučená teplota podávání 8 - 10 °C.  Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Vhodné k archivaci po dobu 4-6 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Joseph Mellot

Název Mellot je více než 500 let spojován s výrobou kvalitních vín v oblasti Sancerre. Toto rodinné vinařství je zde od roku 1513 až dodnes. Kombinuje v sobě tradici, zkušenost a inovace. Vinařství využívá vědeckého a technického pokroku ve prospěch životního prostředí a zlepšení kvality vín. Joseph Mellot bylo prvním vinařstvím v centrálním území řeky Loiry, které získalo certifikát ISO 14001 a akreditaci BRC A+. Dnes všechny jejich vinice pěstují víno v souladu s principy trvale udržitelného zemědělství. Různé vinice tohoto vinařství pokrývají centrální území kolem řeky Loiry a každá produkuje jiná vína. To umožňuje vinařství nabídnout zákazníkům možnost objevit rozsah a složitost vín vyrobených v centrálním území řeky Loiry, kde těží z rozmanitosti terroiru a typických vlastností místních odrůd.