Sauvignon Blanc, Destinéa, Val de Loire IGP, 2020, Joseph Mellot 0.75 l

Sauvignon Blanc, Destinéa, Val de Loire IGP, 2020, Joseph Mellot 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16340
Země Francie
Oblast Val de Loire
Výrobce Joseph Mellot
Odruda Sauvignon Blanc
Kategorie IGP
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Joseph Mellot. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Příjemný začátek poznávání vín založených na odrůdě Sauvignon blanc z údolí řeky Loiry. Zlatavá, čirá a jiskrná barva. Příjemná vůně kombinující aromatické projevy květin (bílé květy) s tradiční vůní sauvignonů - angreštem. Chuť je plná, výrazná s dlouhou aromatickou dochutí, hladkostí a vyvážeností.

Doporučujeme podávat k bílým masům, drůbeži, rybám a mořským plodům.

 

Doporučená teplota podávání 10 - 12 °C. 

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Vhodné k archivaci po dobu 2-3 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Joseph Mellot

Název Mellot je více než 500 let spojován s výrobou kvalitních vín v oblasti Sancerre. Toto rodinné vinařství je zde od roku 1513 až dodnes. Kombinuje v sobě tradici, zkušenost a inovace. Vinařství využívá vědeckého a technického pokroku ve prospěch životního prostředí a zlepšení kvality vín. Joseph Mellot bylo prvním vinařstvím v centrálním území řeky Loiry, které získalo certifikát ISO 14001 a akreditaci BRC A+. Dnes všechny jejich vinice pěstují víno v souladu s principy trvale udržitelného zemědělství. Různé vinice tohoto vinařství pokrývají centrální území kolem řeky Loiry a každá produkuje jiná vína. To umožňuje vinařství nabídnout zákazníkům možnost objevit rozsah a složitost vín vyrobených v centrálním území řeky Loiry, kde těží z rozmanitosti terroiru a typických vlastností místních odrůd.