Sauvignon Blanc, 2013, Lourensford Estate, 0.75 l

-14 %
Sauvignon Blanc, 2013, Lourensford Estate, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 3011
Podoblast Stellenbosch
Odruda Sauvignon Blanc
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Uzávěr Šroubový uzávěr
320 Kč
276 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Odrůdové složení: 85 % Sauvignon Blanc x 15 % Semillon

Hrozny pocházejí z vinic vysázených na jižně orientovaných svazích ve výšce 200-300 metrů nad mořem. Hrozny se sbírají ručně v časných ranních hodinách, kvůli zachování jemné ovocnosti a svěžesti v hroznech.

Víno má jasnou barvu se světle zeleným nádechem. Jde o odrůdově charakteristické víno s tóny tropického ovoce, chřestu, zelených fíků a angreštu.

Doporučujeme podávat k salátům nebo s grilovaným kuřecím masem.

Alkohol: 13,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Lourensford Estate

Lourensford Estate je vinařství v oblasti Stellenbosch v Jižní Africe. Založil ho v roce 1700 Willem Adriaan van der Stel's. Původně malá usedlost se během let rozrostla v prosperující vinařství, které se hrdě hlásí k evropské tradici výroby vína. Dnes se svými 500 hektary vinic patří mezi vůdčí producenty exkluzivních vín v jižní Africe. Moderní historie začala v roce 1998, kdy Lourensford získal Christo Wiese, jihoafrický průmyslník, který se zde rozhodl vytvořit přední vinařský dům v Jižní Africe. Kompletní rekonstrukce vinic, sklepů a budov byla dokončena v roce 2008. Klima v Jižní Africe je ideální pro pěstování vína. Hlavními pěstovanými odrůdami jsou Pinot, Cabernet Sauvignon, Merlot a Shiraz. Z bílých jsou to pak Chardonnay a Viognier, který je nejrozšířenější odrůdou ve vinařství. Terroir je charakteristický pro tuto oblast. Zvýšený podíl železa a pazourků dává vínům velice minerální charakter a osobitou chuť. Chladný vítr, vanoucí z blízkých hor, je nezbytnou součástí místní krajiny a podtrhuje její charakter. Vína z Lourensford jsou hutná, plná a extraktivní, spíše evropského stylu, přesto živá a s dotekem dřeva. Velikou výhodou jsou vlastní dubové lesy, které slouží k výrobě sudů. Vinařství používá moderní technologie, odborné znalosti a pro svůj optimální terroir se vína z Lourensford stávají dobře uznávané ikony pravého stylu a sofistikovanosti. Jižní Afrika je vyhledávanou a módní vinařskou zemí a její vína dnes dobývají svět.