Ryzlink vlašský, Terroir, Výběr z hroznů, 2016, Vinařství Petr Skoupil, 0.75 l

-6 %
Ryzlink vlašský, Terroir, Výběr z hroznů, 2016, Vinařství Petr Skoupil, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13350
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 3516
Uzávěr Korkový uzávěr
275 Kč
259 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Ve vůni můžeme cítit limetkovou kůru s medovo ořechovým nádechem, výrazná chuť tropického aroma s jemnou dochutí vlašských oříšků. Víno je vyráběno kryomacerací - je metoda, kdy se rmut (odstopkované a pomleté bobulky hroznů) nechají naležet za velmi nízkých teplot a tím se z nich „vylouhuje“, tedy maceruje řada látek, především aromatické povahy. Skoupilův "Vlašák" zíspravidelně získává mnoho ocenění v ČR i zahraničí.

Doporučujeme podávat ke kuřecímu a krůtímu masu nebo rybám.

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Přední hora
Vinice: Zímarky
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr10 g/l
Vinařství Petr Skoupil

Vinařství Petr Skoupil najdeme ve Velkých Bílovicích na Moravě. Rodinná tradice tohoto vinařství sahá až do poloviny 19. století. Vlastní 35 hektarů vlastních vinic. Vinařství se snaží o co nejkvalitnější vína. Hrozny pěstují s omezováním aplikace chemických přípravků. Hrozny zpracovávají z redukovaných sklizní mechanicky co nejšetrnějším způsobem. Jejich vína jsou odrůdově čistá, mimořádně zajímavá se širokým spektrem aromatických látek, zejména ovocným charakterem s minimálním obsahem hořčin. Produkují vína kabinetní, pozdní sběry a výběry z hroznů, ale i výběry z bobulí, slámová vína a vína ledová. Získávají mnoho ocenění např. Vinař roku 2008 České republiky, 2. místo Vinař roku 2010 České republiky, třikrát titul Wine of Nation v San Franciscu. Dále medaile všech kovů z Paříže, Bruselu, Verony či Vídně.