Ryzlink rýnský, Výběr z hroznů, 2017, Zlomek - Vávra, 0.75 l

Náš tip
Ryzlink rýnský, Výběr z hroznů, 2017, Zlomek - Vávra, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14116
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Zlomek & Vávra
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Radost
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 18/17
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Zlomek & Vávra. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

"Tenkrát v druhé polovině října, ve vinohradu, když jsme sbírali trsy hroznů tohoto krále vín, tušili jsme, jak bude výjimečné." Kořenité víno, jehož plnost umocňuje vyšší obsah alkoholu  je podpořeno zřetelnou mineralitou. Ve vůni je výrazné, s aroma lipového květu a s náznaky ušlechtilých petrole-jových tónů, v chuti jednoduše rozpoznáte praženou mandli. Víno pro opravdové gurmány, se kte-rým se blýsknete při každé špičkové gastronomii.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let od lahvování.

 

Kolekce Radost

Intenzivní chutě a vůně, co potěší vaše smysly. S vínem totiž můžete cestovat. Stačí, když zavřete oči a vnímáte. Potom si představíte ledacos, třeba mandle v medu z vánočního trhu, citrusové plody z exotických zemí nebo chuť obyčejného chleba z uherskohradišťské pekárny U Jahodů. Pokud hledáte vína se silným charakterem, nechte se unášet řadou Radost.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Novosedly
Trať: Růžová hora
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny7,5 g/l
Zbytkový cukr1,2 g/l
Bezcukernatý extrakt28,8 g/l
Zlomek & Vávra

Vínařství Zlomek & Vávra bylo založeno v roce 2008. Patří mezi rodinné vinařství a najdeme ho v samém srdci Slovácka, v Boršicích u Blatnice. Vinařství navazuje na dlouholetou tradici dvou vinařských rodin z úpatí Bílých Karpat. Rozloha vinic je 25 hektarů a leží na jižních a jihozápadních svazích slovacké vinařské podoblasti. Veškeré hrozny jsou sbírány ručně velmi reduktivní metodou a jsou té nejvyšší kvality. Vznikají tak přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem. Při výrobě vína používají moderní technologie společně s tradičními postupy. Důraz je kladen na šetrný přístup k hroznům a k vinicím. Vinařství Zlomek & Vávra charakterizuje osobní, rodinný a pečlivý přístup k vínu.