Ryzlink rýnský, VOC, 2018, Moravíno, 0.75 l

Ryzlink rýnský, VOC, 2018, Moravíno, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15343
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Moravíno
Kategorie VOC
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
Šarže 828
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Moravíno. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Zlatá barva. Víno s botrytickými tóny s vůní citrusů a broskví. Chuť plná, kořenitá, po sušeném ovoci a meruňkové marmeládě. Víno zrálo v dubových sudech..

Doporučujeme podávat k sýrům s modrou plísní a husím játrům.

 

Ocenění:

  • Salon vín 2020 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 11 - 13 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3-5 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Valtice
Trať: Kačisdorfské pole
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny7,6 g/l
Zbytkový cukr11,6 g/l
Moravíno

Vinařství se sídlem ve Valticích, v hlavním městě vína, hospodaří na 27 ha vlastních vinic. Bílá vína jsou jemně aromatická s vůní květin, doplněná medolipových akcentem, který je dotvářen zráním vín v dubových sudech. Červená vína se vyznačují vůní po lesním ovoci a džemu. Vybrané partie vín zrají v barikových sudech. Sortiment doplňují vína Grand cuvée bílé a Grand cuvée červené, které výběrem vhodných odrůd a typu vín vytváří zajímavé kompozice a předčí svou komplexností i vína odrůdová. Vinařství bylo iniciátorem založení spolku VOC Valtice.