Ryzlink rýnský, Rosnička zelená, Pozdní sběr, 2019, Znovín Znojmo, 0.75 l

Ryzlink rýnský, Rosnička zelená, Pozdní sběr, 2019, Znovín Znojmo, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15424
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Znovín Znojmo
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Rosnička zelená
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Šarže 9314
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Znovín Znojmo. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Pozdní odrůda Ryzlink rýnský z ročníku 2019 napoví, že počasí bylo k vinohradníkům a vinařům přívětivé. Po přivonění zaznamenáte tóny po domácím zahradním ovoci připomínající meruňky a hrušky. V ústech potěší čistotou, harmonií, mohutností a délkou chuťového projevu. Příjemně ovocně působí víno i v chuti. Objevíte například zelené ryngle nebo pomerančovou marmeládu.

Doporučujeme podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Má velmi dobré předpoklady k archivaci.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 6 - 8 let.

 

Rosnička zelená

Rosnička je často spojovaná s předpovědí počasí. Právě počasí má v každém ročníku rozhodující vliv na charakter vín. Vína, ve kterých je projev počasí nejvýraznější, nesou označení Rosnička zelená.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Hustopeče
Trať: Na výsluní
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny7 g/l
Zbytkový cukr6,5 g/l
Bezcukernatý extrakt22,7 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.